ZadzwońNawiguj

Jaką kostkę wybrać

Właściwie dobrana kostka brukowa będzie Państwu służyć przez wiele lat.  Zachęcamy do przeczytania kilku  najważniejszych zasad jakimi warto kierować się przy wyborze kostki, aby spełniła  Państwa oczekiwania.

 Przede wszystkim prosimy zastanowić się nad tym, na jakie obciążenia narażona będzie nawierzchnia i wybrać odpowiednią grubość kostki. Dla małego ruchu pieszego, na tarasy itp. sprawdzą się kostki o grubości 6 cm. Na wąskie ogrodowe ścieżki, nawierzchnie przeznaczone na ruch pieszy oraz ruch pojazdów niemechanicznych polecamy kostki grubości 6 cm. Kostka o grubości 8 cm zalecana jest dla ruchu pojazdów osobowych a 10 cm grubość będzie odpowiednia dla ciężkich pojazdów.

 Warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej wielkości  kostki. Na kręte i wąskie ścieżki oraz do układania w  bogate wzory sprawdzi się drobna kostka (np. Nostalit, Piccola), która dodatkowo wyeliminuje konieczność docinania elementów i pozwoli zrealizować wszystkie projekty. Na dużych przestrzeniach pięknie prezentują się większe kostki (np. Modern, Sycylia, Complex) przyspieszy to układanie bruku a powierzchni nada wyjątkowego charakteru.

 W zależności od charakteru otoczenia dobrze jest zastanowić się także nad kolorem i fakturą powierzchni. W bogatym otoczeniu sprawdzi się prosta i elegancka nawierzchnia,  a w minimalistycznym warto rozważyć fantazyjne wzory tworzone z rożnych rodzajów i kolorów kostek.

 Przykładowe aranżacje nawierzchni wykonanej z kostki brukowej Firmy „Barabaś” znajdą Państwo w zakładce Galeria.