ZadzwońNawiguj

Wspieramy ludzi z pasją

Firma Barabaś bardzo ceni kreatywność, pasję i zaangażowanie na rzecz innych. Staramy się, aby były to wyznaczniki naszej działalności i w samej firmie i poza nią. Dlatego wspieramy ludzi i organizacje podejmujące wartościowe inicjatywy w sferze sportu, kultury, aktywności społecznej.

Naszym główny beneficjentem jest Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie. Stanisław Barabaś był jego założycielem i wieloletnim prezesem. Na co dzień stowarzyszenie ma pod swoją pieczą Kielich- niedoszłą wieżę ciśnień w Lubinie, najwyższą w Polsce i jedną z najwyższych na świecie sztucznych ścian wspinaczkowych. Lubińscy miłośnicy gór zasłynęli także jako liczący się zawodnicy na krajowych i zagranicznych zawodach wspinaczkowych.

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie jest od kilku lat organizatorem międzynarodowych zawodów wspinaczkowych.  Do najważniejszych należy Memoriał Iwony Buczek - Otwarte Mistrzostwa Lubina we Wspinaczce na Trudność, gromadzące znakomitych zawodników i wielu widzów.

Więcej o Stowarzyszeniu przeczytają Państwo na www.kielich.lubin.pl

Nasz firma wspiera także inne imprezy sportowe organizowane w regionie. Byliśmy jednym z głównych sponsorów Turnieju Futbolu Amerykańskiego, XX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu, wyścigu Kill the Devil Hill w Karpaczu, Mistrzostw Polski w Skijoeringu i wielu innych.

Byliśmy także sponsorem Zlotu Motocykli w Rudnej, na którym spotkało się kilkuset miłośników dwóch kółek z Polski i zagranicy.

Na naszą pomoc mogą liczyć fundacje, stowarzyszenia i organizacje zajmujące się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych, potrzebujących wsparcia.

Także pracownicy firmy „Barabaś” mogą się pochwalić sukcesami sportowymi. Reprezentanci naszej firmy są stałymi uczestnikami zawodów organizowanych w Zakopanem przez Stowarzyszenie Producentów Kostki Brukowej. W 2010 roku w slalomie- gigancie w kategorii mężczyzn wygrał Stanisław Barabaś, wśród Pań najlepsza była Rozalia Barabaś.

Stanisław Barabaś wielokrotnie stawał na podium znaczących zawodów w narciarstwie zjazdowym, m.innymi był finalistą prestiżowych imprez FIS Masters World Criterium w Meiringen- Hasliberg w Szwajcarii (2010 r) i w Szpindlerowym Młynie w Czechach (2016).

XI Zlot Motocykli w Rudnej
skijoering 2015 blog logo 19
kill_teh_devil_hill
divider

24 września odbył się 3 Memoriał Iwony Buczek – Otwarte Mistrzostwa we wspinaniu na trudność.

W tym roku aż 67 zawodników postanowiło się zmierzyć z 34 metrowymi drogami ułożonymi przez Marcina Wszołka, Łukasza Brzezickiego oraz Marcina Lisa.

W tym roku po raz pierwszy była dodatkowa kategoria dla dzieci.

Zwycięzcami 3 Memoriału Iwony Buczek zostali

Dzieci i Młodzież:

1. Szymon Zalesiński

2. Katarzyna Karkola

3. Kamil Olszewski

Kobiety:

1. Julia Kapiszko

2. Zuzanna Banaś

3. Anna Grabińska

Mężczyźni:

1. Ariel Marciniak

2. Mateusz Piechota

3. Łukasz Szabla

Zawody były wspaniałą okazją do świętowania 20.lecia istnienia Stowrzyszenia Miłośników Gór „Kielich”. Odbywał się meeting highline`owy. Można było zobaczyć niepowtarzalnego spaceline „SPACE NET”, a śmiałkowie mieli możliwość spróbowania swoich sił na hajku. Całe zawody były emitowane na żywo w Telewizji Regionalnej.

3 Memoriał Iwony Buczek Lubin
Otwarte Mistrzostwa we wspinaczce 3 Memoriał Iwony Buczek
Otwarte Mistrzostwa we wspinaczce 3 Memoriał Iwony Buczek
divider

Climbing Karpathos  - wkrótce finalna wersja nowej witryny

Kilku miłośników wspinaczki buduje ... http://www.climbingkarpathos.com/
Zapraszamy do zapoznania się z witryną

divider

XI Otwarty Zlot Motocykli w Rudnej.

24-26 czerwca 2016

Kilkuset miłośników motocykli z Polski i z zagranicy spotkało się już po raz jedenasty w przyjaznym Gwizdanowie k.Rudnej. Była tradycyjna parada motocykli, pokazy strongman, siłowanie na rękę, koncerty oraz konkursowe gry i zabaw. Zabawie towarzyszyły koncerty zespołów The Pozyt, Centrala 57 i Big Cyc. Sponsorem Zlotu była Firma Barabaś.

Więcej informacji i zdjęć ze Zlotu znajdziecie Państwo na stronie

http://www.iskrarudna.pl/

XI Zlot Motocyklowy Rudna 2016
XI Zlot Motocyklowy Rudna 2016
divider

XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

5-7 lutego 2016r ,

XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Lubinie to była fantastyczna rywalizacja ok. 350 uczestników igrzysk, dzieci i młodzieży z całej Polski.

W jubileuszowych igrzyskach wzięło udział 25 drużyn z 18 stowarzyszeń lokalnych SALOS. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Amico Lubin

WYNIKI/ ZWYCIĘZCY

chłopcy:
kat. A rocznik 1999 /2000 – SCS AMICO LUBIN
kat. B rocznik 2001/2002 – SL SALOS POZNAŃ
kat. C rocznik 2003 i młodsi – SCS AMICO LUBIN

dziewczęta:
kat. A rocznik 1999 /2000 – SL SALOS RÓŻA KUTNO – WOŻNIAKÓW
kat. B rocznik 2001/2002 – SL SALOS ŚWIĘTOCHŁOWICE

Imprezę wsparła firma BARABAŚ.

XX Ogólnopolskie Igrzyska Salezjańskie w Futsalu
XX Ogólnopolskie Igrzyska Salezjańskie w Futsalu
divider

OTWARTE MISTRZOSTWA WE WSPINACZCE NA TRUDNOŚĆ

II MEMORIAŁ IWONY BUCZEK W LUBINIE

26 września 2015 roku odbyła się druga edycja tej imprezy. Organizatorzy - Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie przez kilka miesięcy przygotowywali „Kielich” do zawodów. Na jednej z najwyższych w Polsce sztucznych obiektów wspinaczkowych umieścili ok. 1000 nowych gniazd, drogi zostały poszerzone, co pozwoliło na ułożenie jeszcze ciekawszych tras.
W zawodach udział wzięło 17 kobiet oraz oraz 44 mężczyzn. Zawodnicy mieli do pokonania po dwie drogi a dla najlepszych czekały drogi finałowe układane przez wszystkim dobrze znanego Marcina Wszołka. W tym roku do finału kobiet weszło aż 10 pań, jednak bezkonkurencyjna okazała się Zuzia Banaś reprezentująca wrocławski Eiger. Najlepszy wśród mężczyzn był Ariel Marciniak z Jeleniej Góry.
W tym roku podczas Memoriału oprócz zawodów na trudność odbyła się próba pobicia rekordu Polski w przejściu highline. Taśma długości 108m została zawieszona w piątek wieczorem, a od soboty mierzyli się z nią highlinerzy z całej Polski. Lubin ugościł m.in.
Basię Sobańską (Polski damski rekord highline, 44m), Piotra Błaszczaka (były Polski rekord longline 240m) czy Rafała Kubiaka ( świeży Polski rekord longline 410m). Najbliżej przejścia byli Paweł Jarosiewicz i Filip Oleksik, którzy w najlepszych próbach zbliżali się do połowy taśmy jednak finalnie nikomu nie udało się jej pokonać. Rekord Highline nadal należy do Janka Gałka i wynosi 97m.

25
31
divider

KILL THE DEVIL HILL 2

29 sierpnia 2015

Po raz drugi skocznia narciarska Orlinek w Karpaczu stała się miejsce rywalizacji zawodników w ekstremalnym biegu Kill The Devil Hill.

Do pokonania było 300 niezwykle trudnych metrów. Pierwsze 50 stanowił zbieg. Kolejne – zbiornik wodny o głębokości do 3 metrów, kóry trzeba było przepłynąć. Następne 200 metrów to ciągła wspinaczka w górę – najpierw po zeskoku, a następnie po najeździe skoczni Orlinek. W najtrudniejszym miejscu nachylenie dochodziło do 34 stopni.

Kolejny raz najlepszy był Piotr Łobodziński, który z czasem 3:00,46 poprawił swój ubiegłoroczny rekord. Wśród kobiet tryumfowała Anna Ficner z czasem 4:06,44.
W zawodach wystartowało ponad 100 osób.

woda kill
kobiety kill
divider

I Turniej Futbolu Amerykańskiego.

23 sierpnia 2015

Futbol amerykański staje się w Polsce coraz bardziej popularny. W Lubinie trenuje jedna drużyna Warriors Lubin. Dzięki niej 23 sierpnia 2015 roku rozegrano pierwszy w naszym mieście turniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 8. To było wspaniałe, emocjonujące widowisko sportowe, w którym zawodnikom kibicowały całe rodziny. Bo chociaż futbol Amerykański to twarda dyscyplina dla twardych mężczyzn to podczas meczów najważniejsza jest walka fair play i sportowa atmosfera. Tym razem wygrała drużyna Stali Gorzów Wlkp., ale przed naszymi zawodnikami z pewnością wiele sukcesów.
Trzymamy kciuki.

Podczas turnieju odbyła się akcja charytatywna, zbierano pieniądze dla chorej Blanki Koliszak cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną.
Sponsorem turnieju była Firma BARABAŚ.

warriors
bieg
divider

KILL THE DEVIL HILL

Firma "Barabaś' była sponsorem imprezy KILL THE DEVIL HILL najbardziej hardcorowego sprintu w Polsce, organizowanego przez firmę SKIVEGAS.pl

Piątek 29 sierpnia 2014 r. kilkudziesięciu zawodników zmierzyło się w biegu na szczyt Skoczni Narciarskiej "Orlinek" w Karpaczu połączonym z przeprawą wodną. Łącznie przebiegli 300 metrów ekstremalnej trasy o ponad 30° kącie nachylenia.

Bieg wygrali: Danuta Piskorowska, która dotarła na szczyt skoczni w czasie 4.1 oraz w kategorii mężczyzn Piotr Łobudziński czas 3.17

kill teh devil hill
kill teh devil hill2
divider

OTWARTE MISTRZOSTWA LUBINA WE WSPINACZCE NA TRUDNOŚĆ

I MEMORIAŁ IWONY BUCZEK

27.09.2014 r. 36 zawodników oraz 15 zawodniczek zmierzyło się z czterema 34-metrowymi drogami na lubińskiej wieży wspinaczkowej „Kielich”. Sportowcy reprezentowali kluby wspinaczkowe z całej Polski. Przyjechała także dwójka zawodników z Holandii.

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Grabińska (Wrocław), w kategorii mężczyzn Ariel Marciniak (Wrocław). Podczas zawodów była osobna klasyfikacja dla Lubinian - najlepsza wśród kobiet okazała się Anna Wilas a wśród mężczyzn Łukasz Brzezicki.

Jednak tego dnia najważniejszy był sam udział w Memoriale i uczczenie pamięci tragicznie zmarłej Iwony Buczek, która była członkinią Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie - organizatora imprezy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z zawodów: http://chomaart.pl/memorial/

https://picasaweb.google.com/115976441689308513529/IMemoriaIwonyBuczek03

Oraz do obejrzenia filmu  o Iwonie Buczek:

https://www.youtube.com/watch?v=4UXHas-QbBs

59
21
divider

IV MISTRZOSTWA POLSKI W SKIJOERINGU

Karpacz 21.02.2015

Skijoering to dyscyplina sportowa w Polsce jeszcze mało znana, ale z roku na rok zdobywająca coraz więcej zwolenników, zarówno wśród miłośników narciarstwa, jak i sportów motorowych. Bo w tych zawodach narciarz i motocyklista tworzą duet przyprawiony sporą dawką adrenaliny.

W IV Mistrzostwach Polski organizowanych przez firmę Skivegas udział wzięły zespoły z Polski, Czech i Niemiec. Tomasz Stanek, pomysłodawca mistrzostw stworzył nie tylko sportowy konkurs, ale całe show pełne atrakcji, laserowych projekcji czy fireshow.

Firma BARABAŚ Sp. z o.o. była sponsorem mistrzostw a jej właściciel Stanisław Barabaś także jednym z uczestników.

 Zapraszamy do oglądania zdjęć z zawodów: http://photez.pl/skijoering-2015/

skijoering 2015 blog logo 18
skijoering 2015 blog logo 19