Renowator – Lamino


Renowacja to czynność, która wymaga uwzględnienia różnych aspektów zagadnienia i jednocześnie próba przewidzenia efektów tej czynności. Postanowiliśmy dokonać takiej próby i opisać jej efekt, ale nie od strony reakcji chemicznych tylko od strony informacji użytecznych, skupionych tylko i wyłącznie na uzyskanym efekcie wizualnym, tak aby Klient mógł dokonać łatwiejszego wyboru.

Renovator Lamino to skoncentrowany, rozpuszczalnikowy impregnat najwyższej jakości z filtrem UV do powierzchni brukowych. Intensyfikuje kolor, wzmacnia powierzchnię tworząc dodatkową powłokę odporną na ścieranie, nadaje powierzchni połysk. Dodatkowo zabezpiecza przed wchłanianiem trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Renovator Lamin

Impregnat można kupić w naszym dziale handlowym w poniższych cenach, zapraszamy:

Lamino - 1L
Cena za 1 litr
86,10zł
70,00 netto
Lamino - 5L
Cena za 5 litrów
387,45zł
315 netto

Producent podaje :

Powierzchnia przeznaczona do impregnacji powinna być sucha, czysta i nie zatłuszczona. Impregnacji należy dokonać po wszystkich pracach związanych z obróbką impregnowanego materiału. Na przygotowaną powierzchnię nanieść równomiernie odpowiednią ilość impregnatu za pomocą wałka lub pędzla. Zaleca się jednorazową aplikację impregnatu. Nie tworzyć kałuż. Opakowaniem każdorazowo przed użyciem wstrząsnąć lub dobrze wymieszać. Przy pierwszym impregnowaniu zaleca się przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu w celu ocenienia chłonności materiału oraz uzyskanego efektu. Nie stosować impregnatu na powierzchnie niechłonne. Aby uzyskać matową, bezpowłokową jednorodną i trwałą nawierzchnię bruku nie zaleca się powtórnej impregnacji. Całkowity czas utwardzenia impregnatu to 7 dni. Czas schnięcia uzależniony od warunków atmosferycznych. Temperatura stosowania +5°C do +30°C. UWAGA: preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania.

  • Zużycie: 0,1-0,12 L / m2
  • Pojemność: 1 L / 5 L

Więcej informacji na stronie produktu: https://www.bruk-bet.pl/produkty/impregnaty/renovator-lamino

Doświadczenie przeprowadziliśmy w dniu 2021-08-16 przy okazji innej aplikacji preparatu, jako poboczny eksperyment. Wybraliśmy odrzucone przez brukarza kostki układane na naszej ekspozycji. Poniżej zamieszczam ich zdjęcia.

Chwilę po tym zostały powleczone jednorazowo Renovatorem i wyglądały tak:

A po wyschnięciu kostka wyglądała tak:

Kostka po wyschnięciu z zastosowaną powłoką Renovator Lamino

Kilka dni później (2021-08-23) po deszczu udało mi się wykonać zdjęcia, które pokazują jak Renavator chroni kostkę przed wodą. Kostka po deszczu wygląda tak.

Oczywiście obserwacją będziemy prowadzić dalej i zamieścimy kolejne zdjęcia w nowym wiosennym sezonie. Mając nadzieję, że kostki nikt nie przełoży w inne miejsce.