o Nas


Szanowni Państwo,

każdego dnia chodzicie po kostce brukowej. Cieszę się, że towarzyszymy Wam w drodze do pracy, szkoły, kina, jesteśmy przy Was kiedy wracacie do domu. Piękne kolory i wzory chodników, parkingów, tarasów to obecnie standard. Ale kiedy ponad 20 lat temu rozpoczynaliśmy pracę wiele dziś prostych i oczywistych kwestii było wyzwaniem. Przeszliśmy długą drogę, aby osiągnąć najwyższą jakość i atrakcyjny wygląd kostki brukowej. Nagrodą jest Państwa  uznanie.

Dziękuję za wybór naszych produktów,

podpis-3

Stanisław Barabaś
 


Początek naszej działalności to Firma "Barabaś", powstała 5 marca 1993 wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Założycielem i właścicielem firmy był Stanisław Barabaś.

Dynamiczny rozwój firmy, zwiększenie zakresu działalności i nowe wyzwania, jakie wciąż przed sobą stawiamy spowodowały konieczność zmiany formy prawnej. Dlatego 5 listopada 2014 roku powstała Firma BARABAŚ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

 Jesteśmy jednym z największych i najdłużej istniejących na Dolnym Śląsku producentów wibroprasowanych materiałów budowlanych m.in. kostki brukowej, krawężników, obrzeży, bloczków betonowych, płytek elewacyjnych, palisad, bloczka dekoracyjnego i wielu innych produktów.

 W 2011 roku, jako drudzy w Polsce uruchomiliśmy nowoczesną linię produkcyjną opartą na technologii niemieckiej firmy BESSER GmbH. Dzięki temu rozwiązaniu możemy produkować dziennie ponad 8.000 metrów kwadratowych kostki o najwyższej jakości.

 W naszej ofercie jest kilkanaście różnego rodzaju i grubości kostek, w kilkunastu kolorach. Projektanci firmy obserwując i wyprzedzając oczekiwania Klientów oraz tendencje na rynku stale opracowują nowe, piękne i funkcjonalne wzory. Technologia barwienia na bazie urządzeń MEGA-COLOR pozwala nam na tworzenie praktycznie nieograniczonej liczby powtarzalnych, atrakcyjnych, kolorowych mieszanek, także na indywidualne zamówienie Klienta.

W 2015 roku rozszerzyliśmy sprzedaż o szeroki asortyment produktów małej architektury ogrodowej. Można u nas kupić oryginalne, ręcznie wytwarzane na indywidualne zamówienie rzeźby z piaskowca, drewniane i kamienne meble ogrodowe a także piękne donice oraz ciekawe i funkcjonalne ogrodzenia. Podjęliśmy także współpracę z wiodącymi producentami kostek płukanych, płyt tarasowych, schodów.

Dzięki temu staliśmy się największym w regionie centrum kostki brukowej i architektury ogrodowej.

 Ogromną wagę przykładamy do polityki jakości. Kontrola jakości odbywa się na każdym etapie ciągu technologicznego - od przywiezionych do zakładu materiałów począwszy. Wiele wymagamy od naszych dostawców, ale jeszcze więcej od siebie. Dlatego gwarantujemy, że nasze wyroby będą Państwu służyć przez wiele lat.